30 вересня відзначається Всесвітній день морів

30 вересня відзначається одне з найважливіших свят в екологічному календарі – Всесвітній день морів. Дата впроваджена за ініціативи Міжнародної морської організації ще 1978 року і з того часу входить до переліку щорічних заходів Організації Об’єднаних Націй. В цей день уряди більшості країн, міжнародні та природоохоронні організації підіймають теми важливості сталого розвитку судноплавства, екологічної безпеки морських перевезень та збереження екосистем морів.

На необхідності захистити екосистеми морів наголосив і голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Сьогодні близько 80% світової торгівлі все ще здійснюється завдяки морським перевезенням. І це – сильний удар по «здоров’ю» морського середовища.

Внаслідок скидання баластних та стічних вод з суден, розливів нафтопродуктів, а також скиду пластикового сміття морська екосистема втрачає свої цінні елементи. Так, згідно з останніми дослідженнями, мешканці океанів зникають вдвічі швидше, ніж сухопутні види тварин.

Судноплавство вносить свій негативний вклад і у посилання зміни клімату, генеруючи близько 3,5–4% усіх парникових викидів», - зазначив Андрій Мальований.

Він додав, що Чорне море зазнає масштабного впливу внаслідок людського втручання.

«За даними проєкту EMBLAS, його засміченість по об’єму сміття вдвічі перевищує показники Середземного. А концентрації шкідливих хімічних сполук тут вищі за допустимі норми токсичності», - зауважив Андрій Мальований.

Держекоінспекція докладає максимальні зусилля до захисту неповторної екосистеми Чорного моря. Нещодавно було підписано Меморандум про співробітництво між ДЕІ та Адміністрацією морських портів України. Домовились, що інспекція здійснюватиме регулярний відбір та аналіз проб фонових показників якості води в акваторії та оперативно отримуватиме інформацію про факти забруднення моря.

Також ДЕІ розпочала супутниковий моніторинг у співпраці з Національним центром управління та випробування космічних засобів. Тепер можемо виявляти забруднення акваторії «з повітря» та вживати оперативних заходів.

«Море – важливий ресурс, який забезпечує продовольством мільйони людей, а середовищем життя – десятки тисяч тварин. Захист морського середовища – необхідна умова гармонійного розвитку планети!», - підкреслив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці