Тероргани Держекоінспекції проводять природоохоронні рейди для виявлення фактів випалювання рослинності

Держекоінспекція розпочала природоохоронні рейди по всій Україні для виявлення фактів самовільного випалювання рослинності та її залишків.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час одного з виїздів у ході рейду.

«Разом з інспекторами та представниками ЗМІ здійснили обстеження територій у Київській області.

В ході рейду виявили низку фактів випалювання рослинності. Порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності. З березня поточного року набув чинності закон, що встановлює штраф за таке порушення для громадян від 3 до 6 тисяч гривень», - розповів Андрій Мальований.

Він додав, що цього року Держекоінспекція виявила понад 360 осіб, що здійснили адміністративне правопорушення за статтею 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків). На них було накладено штрафів на суму майже 1 мільйон гривень.

«Однак ще більшої шкоди вони завдали довкіллю. Так, під час спалювання тонни рослинних залишків у повітря здійснюється викид 9 кг мікрочастинок, що містять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низку канцерогенних сполук. Випалювання трави призводить до загибелі кладок і місць гніздування птахів, зниження врожайності рослин, руйнування верхнього ґрунтового покриву. Та найгірше – таке вогнище може стати неконтрольованим та призвести до масштабної пожежі. Торік вогняна стихія охопила зону ЧАЕС, завдавши збитків довкіллю у десятки мільйонів гривень, а на Житомирщині шкоду від весняних пожеж оцінюють у понад мільярд гривень» - зауважив Андрій Мальований.

Посадовець підкреслив, що рослинні залишки – це не сміття, а цінний набір мікроелементів та корисних сполук, який потрібно використовувати для посилення врожайності. Компостування ж рослинності натомість дозволяє збагатити ґрунт.

«Викорінити звичку випалювання рослинних залишків – непросте завдання. Висока відповідальність за порушення та потужний екологічний контроль – основні інструменти, які навчать українців турботливого ставлення до довкілля», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці