Понад 2 мільярда гривень збитків завдали порушники екологічного законодавства з початку року

Понад 2 мільярди гривень збитків завдали порушники природоохоронного законодавства довкіллю впродовж 3 кварталів поточного року.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Держекоінспекція склала понад 35 тисяч протоколів про адміністративні порушення, притягнувши до відповідальності майже 32 тисячі осіб. За матеріалами ДЕІ відкрито понад 400 кримінальних проваджень», - зазначив Андрій Мальований.

За його словами, найбільше збитків – 50% від загальної суми, завдано земельним ресурсам.

«Це понад 1 мільярд гривень, що у 2 рази більше, ніж за весь минулий рік. Засмічення та забруднення земель залишається, на жаль, однією з найзбитковіших для довкілля проблем», - додав Андрій Мальований.

Основна причина цього явища – застарілість та недостатність інфраструктури поводження з відходами у територіальних громадах України.

«Зокрема, третина полігонів на території нашої держави не відповідає екологічним вимогам. Внаслідок їх переповненості побутове сміття вивозиться у непризначені для цього місця, де спричиняє забруднення ґрунтів, водойм, загибель тварин», - підкреслив Андрій Мальований.

Попри проведення реформи з децентралізації, створення інфраструктури поводження з відходами все ще залишається для більшості територіальних громад надскладним завданням. Виправити цю ситуацію дозволить законопроект №2207-1д «Про поводження з відходами», який очікує на ухвалення у другому читанні.

«Одна з вимог законопроекту – створення мережі муніципальних пунктів роздільного збирання для різних видів побутових відходів. Це дозволить гарантувати достатню кількість матеріалів для вторинної переробки, що, своєю чергою, привабить у сферу інвестиції. Бізнес буде зацікавлений у будівництві сміттєпереробних та сміттєспалювальних заводів.
Окрім того, проект закону вводить розширену відповідальність виробника - зобов'язання щодо переробки відходів, які утворюються в результаті використання продукції. Це дозволить зменшити навантаження тергромад щодо поводження з відходами», - заявив Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці