Держекоінспекція завершила перевірки 71 підприємств-водокористувачів за дорученням Прем’єр-міністра України

Держекоінспекція продовжує перевірки підприємств, що здійснюють водокористування, за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та на виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони України щодо водної безпеки держави. Наразі позапланові заходи контролю вже завершені на 71 підприємстві. Перевірки тривають ще на 65 об’єктах.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Він зазначив, що найчастіше під час перевірок фіксуються такі порушення:

- Експлуатація водогосподарських споруд з недотриманням нормативних вимог;

- Водокористування чи скид забруднюючих речовин у водні об’єкти без дозвільних документів;

- Перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у скидах.

«Загалом Держекоінспекція проведе позапланові заходи контролю на більш ніж 500 об’єктах по всій Україні. За результатами перевірок ДЕІ притягатиме порушників до відповідальності. Йдеться про анулювання дозволів на спецводокористування та користування надрами, обмеження чи зупинення діяльності підприємств через суд тощо», - зауважив Андрій Мальований. 

Посадовець додав, що більшість із суб’єктів господарювання, що перевіряються ДЕІ – міські комунальні підприємства: КП «Луцькводоканал», КП «Водоканал м. Ужгорода», КП «Полтававодоканал» тощо. Також здійснюються заходи контролю на підприємствах, що генерують шахтні води – вже завершено перевірку  держпідприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» у Донецькій області та триває інспекція ПрАТ «Суха Балка», що у Кривому Розі.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці