ПрАТ «АК «Київводоканал» направлено претензію про відшкодування понад 24 мільйони гривень збитків

Держекоінспекція направила претензію ПрАТ «АК «Київводоканал» щодо відшкодування більш ніж 24 мільйонів гривень збитків, завданих довкіллю внаслідок забору вод з артезіанських свердловин без спеціального дозволу.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Таку суму шкоди було розраховано в результаті позапланової перевірки, яка проводилась на підприємстві ще на початку жовтня. Тоді інспектори виявили низку порушень. Серед них - забір підземних вод з артезіанських свердловин без спеціального дозволу на користування надрами. Підприємство вичерпало близько 18,6 мільйона кубометрів води. Таке хаотичне водокористування без дозвільних документів призводить до виснаження підземних водоносних горизонтів, і як наслідок – посилення дефіциту ресурсу», - заявив Андрій Мальований.

Він додав, що ПрАТ «АК «Київводоканал» протягом місяця може відшкодувати суму збитків добровільно. У разі відмови – Держекоінспекція звертатиметься до суду.

Крім того, 29 жовтня Держекоінспекція розпочала ще одну перевірку підприємства - за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці