За 10 місяців 2021 року застосовано майже вдвічі більше санкцій в рамках ринкового нагляду, ніж за весь 2020 рік

За 10 місяців Держекоінспекція за результатами заходів державного ринкового нагляду застосувала майже вдвічі більше санкцій, ніж протягом всього 2020 року.

Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції України.

З початку 2021 року ДЕІ провела 983 заходи державного ринкового нагляду з перевірки характеристик паливно-мастильної продукції – автомобільних бензинів та дизельного пального. За результатами перевірок винесено 1624 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (усунення формальної невідповідності, приведення продукції у відповідність, заборона на ведення продукції в обіг) та накладено адміністративно-господарських санкцій на загальну суму понад 14,5 млн грн. Це в 1,9 раза більше, ніж за весь минулий рік (7,5 млн грн).

Також за результатами заходів державного ринкового нагляду, було встановлено, що 5874,8 тонн продукції не відповідали встановленим вимогам. Йдеться  про формальну невідповідність або продукцію, яка за проведеною експертизою (випробуваннями) по деякими показниками потребувала приведення її у відповідність. Такі відхилення переважно реєструвалось у таких видах продукціі:  А-95-Євро5-Е5, А-95-Євро5-Е5 «Plus», ДП-Л-Евро5-В0 «Plus», ДП-Л-Евро5-В0 «Energy»). 

Ще 1357,6 тонни продукції виду А-95-Євро5-Е5 становили небезпеку. Невідповідність Технічному регламенту відмічалася переважно за такими фізико-хімічними показниками як: вміст сірки, детонаційна стійкість, об’ємна частка бензолу, масова частка кисню, об’ємна частка кисневмісних сполук, температура спалаху в закритому тиглі.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці