Завершено перевірку АТ «Кривбасзалізрудком»: підприємство скидає шахтні води без належного очищення

Держекоінспекція завершила позапланову перевірку АТ «Кривбасзалізрудком», що здійснює скид шахтних вод до ставка-накопичувача «Балка Свистунова» у Кривому Розі, виявивши недостатнє очищення водних ресурсів. Окрім того, ДП «Кривбасшахтозакриття» приймає води без відповідного дозволу.

Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції України.

Захід контролю на АТ «Кривбасзалізрудком» проводилась на підставі доручення Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють водокористування. Основну увагу фахівці Офісу ДЕІ у Кривому Розі приділили питанню поводження з шахтними водами. 

За результатами перевірки встановлено низку порушень. Зокрема, АТ «Кривбасзалізрудком» здійснює відкачування шахтних вод для запобігання затоплення шахт та передає їх до ставка-накопичувача «Балка Свистунова» без належного очищення. У таких стоках містяться хлориди, азот амонійний, завислі речовини, залізо, нафтопродукти, нітрати, нітрити, сульфати, феноли, фосфати, БСК5. Забруднюючі речовини негативно впливають на загальний стан річки Інгулець, яка є важливим джерелом питного та господарського водопостачання.

У ДП «Кривбасшахтозакриття», на балансі якого знаходиться ставок-накопичувач «Балка Свистунова», відсутній дозвіл на спеціальне водокористування. Тож приймання шахтних вод здійснюється з порушенням.

Відповідальних осіб АТ «Кривбасзалізрудком» вже притягнуто до адміністративної відповідальності.

Фахівцями Держекоінспекції надано припис щодо усунення виявлених порушень. Це має спонукати підприємство віднайти альтернативні варіанти поводження з шахтними водами. Впровадження сучасних екологічних технологій дозволить зменшити негативний вплив шахтних вод на стан водних об’єктів регіону

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці