Завершено перевірку АТ «Кривбасзалізрудком»: підприємство скидає шахтні води без належного очищення

Держекоінспекція завершила позапланову перевірку АТ «Кривбасзалізрудком», що здійснює скид шахтних вод до ставка-накопичувача «Балка Свистунова» у Кривому Розі, виявивши недостатнє очищення водних ресурсів. Окрім того, ДП «Кривбасшахтозакриття» приймає води без відповідного дозволу.

Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції України.

Захід контролю на АТ «Кривбасзалізрудком» проводилась на підставі доручення Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють водокористування. Основну увагу фахівці Офісу ДЕІ у Кривому Розі приділили питанню поводження з шахтними водами. 

За результатами перевірки встановлено низку порушень. Зокрема, АТ «Кривбасзалізрудком» здійснює відкачування шахтних вод для запобігання затоплення шахт та передає їх до ставка-накопичувача «Балка Свистунова» без належного очищення. У таких стоках містяться хлориди, азот амонійний, завислі речовини, залізо, нафтопродукти, нітрати, нітрити, сульфати, феноли, фосфати, БСК5. Забруднюючі речовини негативно впливають на загальний стан річки Інгулець, яка є важливим джерелом питного та господарського водопостачання.

У ДП «Кривбасшахтозакриття», на балансі якого знаходиться ставок-накопичувач «Балка Свистунова», відсутній дозвіл на спеціальне водокористування. Тож приймання шахтних вод здійснюється з порушенням.

Відповідальних осіб АТ «Кривбасзалізрудком» вже притягнуто до адміністративної відповідальності.

Фахівцями Держекоінспекції надано припис щодо усунення виявлених порушень. Це має спонукати підприємство віднайти альтернативні варіанти поводження з шахтними водами. Впровадження сучасних екологічних технологій дозволить зменшити негативний вплив шахтних вод на стан водних об’єктів регіону

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці