Проведено позапланові перевірки понад половини всіх водокористувачів України

На сьогодні тероргани ДЕІ провели позапланові заходи контролю 280 підприємств з 507. Наразі продовжуються перевірки 58 суб’єктів господарювання.

Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції України.

За виявлені під час заходів контролю порушення було розраховано збитки на суму 7,4 мільйона гривень. Найчастіше інспектори ДЕІ фіксували скид забруднених вод, перевищення ліміту на використання водних ресурсів, відсутність дозволу на забір чи скидання води.

На жаль, 32 підприємства не допустили інспекцію до заходів контролю. Штраф за таке порушення складає всього 765 гривень. Натомість, суб’єкти господарювання можуть здійснювати масштабні порушення, збитки від яких оцінюються у мільйони гривень.

Щоб припинити цю негативну для довкілля практику, необхідне ухвалення законопроекту №3091 «Про державний екологічний контроль». Цей документ встановлює високий штраф за недопуск – аж до 1,8 мільйона гривень.

Приховування екологічних порушень та перешкоджання інспекторам стануть збитковими для підприємств. В результаті, екологічний контроль зможе охопити всі небезпечні об'єкти та попереджати негативні наслідки від їх діяльності.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці