Представники Держекоінспекції взяли участь у форумі Women in Nuclear Ukraine

В. о. голови Держекоінспекції Дмитро Заруба виступив під час щорічного форуму Women in nuclear Ukraine, який проводиться громадською організацією WiN Ukraine.

Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції України.

Посадовець підняв питання актуальності екологічного контролю в умовах стрімкої зміни клімату та збільшення обсягів забруднення довкілля. Держекоінспекція реалізує всі можливі заходи, щоб не тільки фіксувати порушення природоохоронного законодавства, а і запобігати їм, забезпечувати справедливу відповідальність для порушників та стягувати збитки. Жінки у ролі інспекторок, керівниць підрозділів та управлінь ДЕІ відіграють важливу роль у цій роботі.

Однак наразі екологічний контроль стикається з низкою перепон законодавчого регулювання. Це низькі санкції, зокрема, за недопуск інспекторів до перевірок, обов’язок ДЕІ сплачувати судовий збір, що в умовах обмеженого фінансування унеможливлює стягнення збитків.

Тож надважливим питанням для забезпечення ефективного захисту довкілля є ухвалення законопроекту «Про державний екологічний контроль». Він впроваджує зміни, які зроблять роботу ДЕІ результативнішою. Після ухвалення проекту закону, зокрема, штраф за недопуск інспектора до перевірки зросте до понад мільйона гривень, а судовий збір для інспекції буде скасований. Це дозволить сприяти зменшенню фактів забруднення довкілля, відшкодуванню завданих природі збитків та поліпшенню екологічної ситуації в Україні.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці