Представники Держекоінспекції та Європейської бізнес асоціації обговорили питання взаємодії екоконтролю і бізнесу

Під час зустрічі представників Держекоінспекції з членами Європейської бізнес асоціації, керівниками промислових підприємств ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ДТЕК, НЕК «Укренерго» та інших, обговорили питання взаємодії екоконтролю та бізнесу. До заходу також приєднався начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення ДЕІ Олександр Скакальський, який запросив учасників взяти участь у подальших зустрічах в Офісі ДЕІ у Кривому Розі.

Про зміст обговорення повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції України.

Представники бізнесу наголосили, що знаходяться по одну сторону з ДЕІ, розділяючи цінності захисту довкілля і докладаючи зусиль до модернізації потужностей. Водночас результати екологічного контролю мають бути юридично обґрунтованими, об’єктивними та правомірними. Тож бізнес-спільнота висловила підтримку реформування Держекоінспекції для того, щоб створити контролюючий орган із застосуванням найкращих європейських практик.

Держекоінспекція вже здійснила низку кроків, щоб забезпечити об'єктивність перевірок. Зокрема, закуплені відеореєстратори для інспекторів, що дозволить фіксувати хід заходів контролю та аналізувати на предмет законності рішень працівників ДЕІ. До червня 2022 року планується екіпірування такими приладами всіх інспекторів.

В свою чергу в. о. голови Держекоінспекції Дмитро Заруба нагадав, що важливим складником екологічного контролю є реагування на запити громадськості, яка є сьогодні практично однією з гілок влади. Проведення перевірок на підставі звернень громадян визначене законодавством, тож підприємства мають розуміти, що це не є тиском, а залишається законним правом українців на чисте довкілля.

Посадовець також додав, що ухвалення законопроекту «Про державний екологічний контроль» не створить додаткових складнощів підприємствам, а навпаки допоможе їм рухатись у руслі європейських трендів екологічності. Проект закону також забезпечує реалізацію основоположного принципу екоконтролю ЄС, а саме відповідальність забрудника за шкоду довкіллю.

Наприкінці Дмитро Заруба зауважив, що довкілля України - одне на всіх. Щоб забезпечити чисту воду, повітря, землі для нашого майбутнього, необхідно діяти спільно.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці