Держекоінспекція завершила перевірку КП «Кривбасводоканал»

Позапланову перевірку КП «Кривбасводоканал», що здійснює скид зворотних вод у річку Кам’янку, Карачунівське та Південне водосховища, завершено. За результатами перевірки встановлено низку порушень.

Їх перелік оприлюднила прес-служба Державної екологічної інспекції України.

Так, КП «Кривбасводоканал» не в повному обсязі вживає заходи щодо запобігання скиду зворотних вод у річку Кам’янку, Карачунівське та Південне водосховище, тож до водних об’єктів потравляють зворотні води з перевищенням нормативів граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин.

За результатами інструментального інспекційного контролю на випусках у річку Кам’янку, Карачунівське та Південне водосховища зафіксовано перевищення нормативів граничнодопустимих концентрацій за деякими забруднюючими речовинам.

Також, Кривбасводоканалом не в повному обсязі вживаються заходи щодо запобігання негативному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків такого впливу.

Крім того, на підставі договорів з суб’єктами господарювання з підземного видобутку залізної руди (АТ «Кривбасзалізрудком», ПрАТ «Суха Балка», ПрАТ «ЦГЗК», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг») Кривбасводоканал здійснює надання послуг з відкачки шахтних вод з використанням трубопроводів та насосних станцій. Результати надання цієї послуги не відображаються при складанні державної статистичної звітності в частині поводження з шахтними водами.

Підприємство не здійснює обслуговування відстійників, а також чистку з подальшою утилізацією шламів, що призводить до порушення експлуатаційних параметрів відстійників.

Відповідальних осіб КП «Кривбасводоканал» вже притягнуто до адміністративної відповідальності. Фахівцями Держекоінспекції надано припис щодо усунення виявлених порушень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці