ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не знижує рівень мінералізації шахтних вод перед скиданням їх у водні об’єкти

За результатами позапланової перевірки фахівці Держекоінспекції встановили, що висока мінералізація шахтних вод, які ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відводить до річки Інгулець визначається підвищеним вмістом хлоридів та сульфатів. Тобто підприємство не запроваджує ефективні технології, щоб знизити рівень мінералізації шахтних вод перед скиданням їх у водні об'єкти.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Крім того, на підприємстві встановлені порушення правил експлуатації деяких водогосподарських споруд і пристроїв. Так, у цеху шламового господарства рудозбагачувальної фабрики виявлено порив пульповоду нагнітання та порушення герметичності клапану насосу на трубопроводі діаметром 1000 мм.

На території цеху водопостачання виявлено надмірну зашламованість гідротехнічного комплексу ставка-освітлювача № 2, що свідчить про невідповідність експлуатації ставка, відповідно до його функціонального призначення.

При візуальному огляді території гірничого департаменту в районі контрольно-пропускного пункту виявлено проведення робіт із заміни труб шламоводів, при демонтажі яких значна частина прилеглої території замулена шламами.Так, під час проведення ремонтних робіт підприємством не забезпечено вжиття заходів, спрямованих на запобігання розливів шламу та забрудненої води.

В акті перевірки також зазначений факт неконтрольованого витоку технічної води, що стався 20 грудня у результаті руйнування східної частини дамби хвостосховища «Центральне». Це спричинило забруднення прилеглих земель сільськогосподарського призначення.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не тільки порушив правила експлуатації хвостосховища, в результаті чого стався витік технічної води, а й всупереч чинному законодавству не проінформував Держекоінспекцію про виникнення аварійних забруднень.

Відповідальних осіб ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вже притягнуто до адміністративної відповідальності. Фахівцями Держекоінспекції надано припис щодо усунення виявлених порушень.

Наразі тривають лабораторні дослідження проб ґрунтів, відібраних фахівцями Держекоінспекції для розрахунку збитків, завданих довкіллю.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці