Держекоінспекцією протягом тижня розраховано майже 266 млн гривень збитків довкіллю

Фахівці Держекоінспекції протягом минулого тижня розрахувати майже 266 мільйонів гривень збитків завданих довкіллю у наслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

З 24 по 30 грудня 2021 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Держекоінспекції проведено 467 перевірок та складено 553 протоколи про адміністративні правопорушення. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає майже 265 млн гривень.

Найбільш резонансне порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання було зафіксовано у Львівській області, де проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ПАФ «Дністер» на суму понад 249 млн гривень за забір піску та вапняку без спеціального дозволу на користування надрами в межах Миколаївського родовища (біля м. Миколаїв Стрийського району). Матеріали направлено до слідчого управління ГУ НП у Львівській області.

Водночас Інспекцією у Донецькій області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Лиманському виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства КП «Вода Донбасу» на суму майже 4,5 млн гривень за самовільний забір підземних вод без спеціального дозволу на користування надрами.

За засмічення земельних ділянок у Волинській області, інспекторами пред’явлено претензію Мар’янівській сільській раді на суму майже 3 млн гривень. У порушників є місяць для добровільної сплати завданих збитків довкіллю.

Так, у Дніпропетровській області фахівцями Придніпровського округу проведено розрахунок збитків на суму понад 1,3 млн гривень за незаконне видалення 275 дерев в полезахисних лісосмугах поблизу сіл Самарське, Українське, смт. Петропавлівка на території Синельниківського району. Матеріали направлено до ГУНП в Дніпропетровській області.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці