Держекоінспекція у Кривому Розі завершила позапланову перевірку ДП «Кривбасшахтозакриття»

Фахівці центрального апарату Держекоінспекції у Кривому Розі під час проведення заходу державного екологічного контролю ДП «Кривбасшахтозакриття» щодо додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища у період з 15 по 29 грудня 2021 року встановили ряд порушень.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

По-перше, акумуляція надлишків зворотних вод у ставку-накопичувачу «Балка Свистунова» та їх подальше скидання у р. Інгулець здійснюється без дозвільних документів. Згідно з чинним законодавством, таким документом має бути дозвіл на спеціальне водокористування. Крім того, визначені індивідуальним регламентом показники вмісту та обсягу забруднюючих речовин під час скиду мають відповідати спеціальному дозволу на водокористування.

По-друге, експлуатуючи ставок-накопичувач, Кривбасшахтозакриття не впроваджує ефективні технології щодо зменшення вмісту забруднюючих речовин для повторного використання зворотних вод. Фактично до балки Свистунова надходять не лише шахтні, а й стічні, зливові та дренажні води.

По-третє, у процесі експлуатації ставка-накопичувача підприємством порушені проєктні рішення та висновки експертизи щодо використання технологічної водойми.

По-четверте, не забезпечено виконання вимог Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого відповідним наказом Міністерства екології та природних ресурсів України.

Під час перевірки також виявлено невжиття заходів з утримання обвідного каналу у належному санітарно-технічному стані: канал засмічений та захаращений чагарниками.

Відповідальних осіб ДП «Кривбасшахтозакриття» вже притягнуто до адміністративної відповідальності. Фахівцями Держекоінспекції надано припис щодо усунення виявлених порушень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці