Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день захисту морських ссавців

У 1980 році на Гаваях у м. Мауї було проведено фестиваль, присвячений проблемам збереженням популяції горбатих китів. Це стало початком відзначення в усьому світі Дня захисту морських ссавців. Проте, офіційно свято проводиться із часу набрання чинності мораторію на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (International Whaling Commission, IWC) у 1986 році.

Головна мета заходів у цей день - привернути увагу представників влади, громадськості та всього людства до питань охорони усіх морських ссавців. Зокрема, сьогодні промисел, наприклад, китів існує виключно для задоволення потреб корінного населення, його ще називають «аборигенним», або з метою вилучення ссавців у наукових цілях і лише за спеціальними дозволами урядів – членів Міжнародної китової комісії.

Проблема зникнення морських ссавців є актуальною і для України. У морських водах нашої держави проживає три види морських ссавців – дельфіни афаліна та звичайний, і морська свиня або азовка. Через загрозу зникнення вони занесені до Червоної книги України та підлягають особливій охороні, а їхній вилов заборонено законом.

Варто наголосити на тому, що сьогодні представники українських дельфінаріїв, аби потішити публіку, нехтують природоохоронним законодавством та чинять відвертий супротив, не допускаючи державних інспекторів до проведення перевірок. Адже сплатити штраф за недопуск у розмірі 765 грн набагато краще, а ніж нести відповідальність за недотримання умов утримання та зменшення їх популяції.

Сподіваємось, що народні депутати підтримають законопроєкт 3091 «Про державний екологічний контроль», який готується до другого читання та передбачає збільшення штрафних санкцій для порушників, у разі недопуску державного інспектора, до 1,98 млн гривень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці