Майже 92 млн збитків завдано довкіллю протягом минулого тижня

Територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 914 перевірок та складено 883 протоколи про адмінправопорушення. У результаті здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів розраховано збитків на загальну суму 91 млн 749 тис. гривень.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Зокрема, минулого тижня у Сумській області пред’явлено претензію КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради на суму майже 48 млн гривень за засмічення земельних ділянок на території міста Суми. Виявлено, що комунальники вивозили залишки дорожнього покриття та відходи від очищення вулиць та складували на територіях, не пристосованих для цього. Матеріали правопорушення направлено до окружної прокуратури міста Суми.

Інспекцією у Волинській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Підгайцівській сільській раді за самовільне видобування надр (піску) загальним об’ємом 21 940 м3, на землях комунальної власності Підгайцівської сільської ради. Сума збитків склала майже 24 млн гривень.

Водночас фахівцями Поліського округу також виявлено самовільне видобування піску будівельного не встановленими особами на території Полицької сільської ради Вараського району. Проведено розрахунки збитків, що склали 11,3 млн гривень. Площа території, на якій незаконно видобували пісок, становить 3 407,5 м2, об’єм добутих надр - 10 411,25 м3. Матеріали направлено до правоохоронних органів.

Крім того, у Запорізькій області пред’явлено претензію ТОВ «Татіс» на суму 1,85 млн гривень за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці