Фахівці Держекоінспекції взяли участь у міжнародному форумі «AgroGreenDeal-2022»

Перший заступник голови Державної екологічної інспекції Дмитро Заруба взяв участь у міжнародному форумі «AgroGreenDeal-2022: екотрансформація агросфери в Україні», організованого Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку спільно з Всеукраїнською Асоціацією ОТГ та МХП.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Провідні фахівці сфери, міжнародні експерти, екологи та представники бізнесу обговорили міжнародний досвід екотрансформації агросектору та шляхи реалізації принципів GreenDeal.

Зокрема, Дмитро Заруба під час свого виступу наголосив на важливості дотримання екозаконодавства підприємствами агросфери. Адже під час здійснення державного нагляду (контролю) фахівці Держекоінспекції фіксують порушення з боку суб’єктів господарювання.

Крім того, посадовець підняв питання сталого розвитку агросфери та відповідальності виробників сільськогосподарської продукції. 

«У результаті вирощування генетично модифікованих організмів (ГМО) та рослин страждає не тільки земля, що як губка вбирає в себе всі речовини, а й люди. Зрозуміло, що метою генетичної модифікації є одержання суперстійкості сільськогосподарських ГМ рослин, проте всі ці отрути, накопичуючись в рослинах, передаються людині. Як наслідок, у споживачів викликають проблеми зі здоров’ям та хвороби. Ґрунти своєю чергою стають не придатними до обробітку та втрачають свою високу цінність, отож ми отримуємо деградованість українських земель та колосальні збитки довкіллю в цілому», - підкреслив Дмитро Заруба.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці