Фахівці Держекоінспекції взяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії з питань узгодження регламенту промивання русла річки Інгулець у 2022 році

Представники Управління державного екологічного нагляду (контролю) природних ресурсів Держекоінспекції під час засідання Міжвідомчої комісії обговорили зміст проєкту Регламенту промивання русла річки Інгулець у 2022 році.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Так, після затвердження Держводагентством зазначеного Регламенту Держекоінспекцією буде запроваджено контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства шляхом проведення спостережень за якісним станом р. Інгулець під час промивання русла та екологічного оздоровлення даного водного об'єкта.

Нагадаємо, що з метою запобігання виникненню аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну розпорядженням КМУ від 28.12.2021 № 1736-р дозволено до 15 березня 2022 року скидання із ставка-накопичувача у балці Свистунова надлишків зворотних вод у 

р. Інгулець, згідно з Індивідуальним регламентом скидання надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу зі ставка-накопичувача балки Свистунова у річку Інгулець у міжвегетаційний період 2021-2022 років.  Контроль за виконанням вимог зазначеного регламенту покладено на Державну екологічну інспекцію.

Зокрема на початку березня 2022 року регламентний скид надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача балки Свистунова завершено.

За даними державного нагляду (контролю) у пробах зворотних вод, відібраних на скиді із ставка-накопичувача балки Свистунова в р. Інгулець  зафіксовано перевищення нормативів регламенту скиду надлишків зворотних вод за показниками: фосфати, нітрати, органічні речовини за біохімічним споживанням кисню за 5 діб, хлориди, сухий залишок та завислі речовини.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці