Держекоінспекція закликає громадян не підпалювати суху траву на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях

Наразі фахівці ДЕІ продовжують фіксувати підпали сухостою. Так, своїми протизаконними діями деякі громадяни, створюють пожежі, які не можливо приборкати без допомоги підрозділів ДСНС та інших служб. Ситуація критична у зв’язку із сухою та теплою погодою, що сприяє швидкому розповсюдженню вогню.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Так, протягом 16 березня 2022 року  у Миколаївській та Одеській областях зафіксовано горіння сухої трави, сміття, чагарників на загальній площі понад 19,5 га. 

Нагадуємо, що 3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.  Зокрема у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Звертаємось до всіх українців, хто хоче допомогти своїй землі здолати окупанта - не створювати додаткових надзвичайних ситуацій службам, які й так щоденно рятують тисячі життів! Саме у той час, як рятувальники приборкують вами створену пожежу, десь під завалами на них чекають жінки та діти, які тримаються з останніх сил! 

Давайте будемо відповідальними та підтримаємо один одного!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці