Україна у вогні. Не паліть країну!

Щодня з усіх регіонів України надходять повідомлення про пожежі, що виникли внаслідок спалювання сухої рослинності безвідповідальними громадянами. Масштаби знищених вогнем площ вражають, наразі спалено понад 10 тисяч га української землі. 

Минулого тижня керівництво Держекоінспекції своїм дорученням зобов'язало керівників територіальних та міжрегіональних територіальних  підрозділів ДЕІ вкотре провести профілактично-роз'яснювальні бесіди серед населення з метою запобігання та протидії спалювання  сухої рослинності, в тому числі водно-болотної рослинності, сухостою та сміття. 

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Зокрема державні інспектори, згідно із затвердженими планами, спільно із представниками поліції,  державної лісової охорони, служби державної охорони природно-заповідного фонду України, обласних державних адміністрацій та органами місцевого самоврядування нагадають громадянам про небезпеку, яка виникає через підпали української землі. 

Крім того, у період воєнного стану, навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності, прирівнюються до диверсії. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці