Сьогодні набрала чинності Методика розрахунку шкоди завданої землі та ґрунтам внаслідок бойових дій

З перших днів війни російськими військами завдано колосальної шкоди довкіллю України. Наші природні ресурси безжалісно знищуються, руйнуються важливі об’єкти інфраструктури, горять нафтобази, АЗС, фабрики, заводи, склади.

За все це ворог має заплатити сповна. Саме тому, при Держекоінспекції на початку березня було створено оперативний Штаб для формування єдиного реєстру збитків заподіяних довкіллю окупантом.  Для розрахунку збитків, пред'явлення та стягнення їх у подальшому з агресора, фахівці ДЕІ спільно із Міндовкіллям розробили спеціальну Методику визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану. Це документ у якому прописані порядок визначення шкоди та її обчислення. Крім того, методика стосується усіх земель України, незалежно від їх категорій та форм власності.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Як спеціалісти Держекоінспекції будуть визначати ступінь забруднення та обсяги засмічення земельної ділянки та ґрунтів згідно з Методикою:

➖ проводитимуть огляд земельних ділянок;

➖ робитимуть аналіз даних дистанційного зондування землі; 

➖ проводитимуть інструментально-лабораторні дослідження відібраних проб ґрунтів; 

➖ опрацьовуватимуть висновки експертиз, пояснень, довідок, документів, матеріалів, відомостей, а також оперативних повідомлень від фізичних та юридичних осіб.

Впевнені, що росія має сплатити все до копійки за злочини на нашій території. Ми, своєю чергою,  підготуємо необхідні документи для міжнародних партнерів, щоб ні в кого не було сумнівів, що злочини мають бути покарані.

Нагадуємо, якщо Ви стали свідком екозлочину спричиненого війною просимо повідомляти до Штабу Держекоінспекції.

✔️Телефон гарячої лінії
+380 (96) 756-83-66 (Telegram, WhatsApp, Viber)

✔️Чатбот у Telegram
@EcoShkodaBot

✔️Email
eco@shtab.gov.ua

✔️Сайт
https://shtab.gov.ua.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці