Держекоінспекція: з початку повномасштабного вторгнення оперативним Штабом вже зафіксовано понад 200 екозлочинів рф

Держава-агресор завдає колосальних збитків довкіллю України.

Щодня експерти Штабу до єдиного реєстру вносять події, що виникли у результаті воєнних дій та спричинили або можуть спричинити забруднення атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів небезпечними речовинами. Наразі кількість екозлочинів сягає 218 випадків. Серед найнебезпечніших фактів зафіксовані пожежі на нафтосховищах, підірвані резервуари з хімічними речовинами, такими як аміак та селітра, пошкоджені газопроводи та знищені водні судна в акваторії Чорного моря. По кожному з випадків збираються всі необхідні вихідні дані та будуть розраховані остаточні суми збитків. Зокрема вже відібрано понад 50 проб ґрунтів та проводяться інструментально-лабораторні дослідження.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Крім того, на базі оперативного Штабу створено Робочу групу, до якої увійшло понад 60 фахівців, науковців, експертів, що працюють за напрямками: атмосферне повітря; ґрунти; забруднення та засмічення земель, поводження з відходами; водні ресурси; надра; ліс та ПЗФ; біоресурси; радіація (ЧАЕС та зона відчуження). Наразі членами Робочої групи здійснюється дослідження міжнародного досвіду зі збору доказової бази та практики розгляду міжнародними інстанціями спорів із довкіллєвою складовою. Мета - створення якісної та обґрунтованої методики, що буде сприйнята як належна у міжнародних судах, та стане основою для подальшого стягнення репарацій.

Нагадаємо, що експертами Штабу вже розроблені та затверджені:
- Методика визначення розмірів шкоди завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану;
- Методика розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди.

Якщо Ви стали свідком екозлочину спричиненого війною просимо повідомляти до Штабу Держекоінспекції.
✔️Телефон гарячої лінії
+380 (96) 756-83-66 (Telegram, WhatsApp, Viber)
✔️Чатбот у Telegram
@EcoShkodaBot
✔️Email
eco@shtab.gov.ua
✔️Сайт

Оперативний штаб при Державній екологічній інспекції України

.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці