Стадіон у Чернігові не був військовим об’єктом, проте окупанти знищили і його, завдавши шкоди довкіллю на суму понад 676 млн гривень

У результаті повномасштабної військової агресії на території  України російськими військами було знищено спортивний стадіон  у Чернігові. Фахівці Державної екологічної інспекції у Чернігівській області здійснили розрахунок збитків, завданих довкіллю. Розмір шкоди внаслідок засмічення земель склав понад 676 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Вперше арена потрапила під обстріли 5 березня 2022 року. Тоді постраждала лише східна трибуна. А вже 11 березня, внаслідок нічного авіабомбардування, стадіон зазнав значних пошкоджень: постраждали приміщення та споруди, а руйнування спричинили засмічення земель уламками конструкцій і будівельних відходів на площі 31 100 м2. 

Легендарний стадіон ім. Юрія Гагаріна в місті Чернігові до війни збирав десятитисячні трибуни футбольних вболівальників та любителів спорту. Тут проходили міжнародні турніри та спортивні змагання, артисти співали на біс українські пісні. 

Від тоді як у місто прийшов «руський мір», стадіон став полем з уламків глядацьких секторів і вирв від артилерійських снарядів. Від домашньої арени футбольного клубу «Десна» рашисти не залишили майже нічого.

Всі розрахунки та матеріали справи будуть передані спеціалістами Держекоінспекції правоохоронним органам з метою подальших репарацій.

Більше новин у нашому телеграм каналі, приєднуйтесь: https://t.me/deionline.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці