За ініціативи Державної екологічної інспекції у Закарпатській області проведено нараду з питань забезпечення охорони середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин

За ініціативи начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області — Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області Івана Мартина, під головуванням першого заступника голови Закарпатської облдержадміністрації І.Дурана сьогодні, 07 травня  2019 року, в обласній державній адміністрації проведено нараду з питань забезпечення охорони середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції диких тварин.

         До участі були запрошені керівники та представники Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління національної поліції в Закарпатській області, Управління Державної служби надзвичайної ситуації України у Закарпатській області, Карпатського біосферного заповідника, Національного природного парку “Синевир”, Ужанського національного природного парку.

         В ході наради головну увагу акцентовано на дотриманні вимог, встановлених  ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”. Щороку, з 1 квітня до 15 червня, у період масового розмноження диких тварин, чинним законодавством забороняється  проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). Така заборона запроваджується з метою охорони ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їхнього розмноження і сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

         Для посилення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства та попередження правопорушень начальник Інспекції Іван Мартин вніс пропозицію  об’єднати і мобілізувати засоби і сили контролюючих, правоохоронних органів для здійснення перевірок і у вихідні, і у святкові дні та з метою недопущення проведення в горах, по лісовим дорогам ралі, інших змагань та подорожей на транспортних засобах.

         За підсумками наради дано відповідні доручення та буде створено мобільні оперативні групи з числа працівників Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, ГУ НП в Закарпатській області,  Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства та лісової охорони для проведення спільних перевірок.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці