Кабінет Міністрів України ліквідує «морські» інспекції ДЕІ

До територіальних органів Держекоінспекції, крім обласних інспекцій, відносяться 2 «морські» інспекції: Інспекція Кримсько-Чорноморського округу, та Державна Азовська морська екологічна інспекція, які мали сприяти дотриманню вимог природоохоронного законодавства у портах.

Ефективно працювати у межах повноважень згаданим Інспекціям вдавалось не завжди. Перевірки державних інспекторів  провокували чисельні скарги з боку міжнародних перевізників та тривалі судові процеси.

Розуміючи необхідність змін для покращення міжнародного іміджу держави та створення ефективної системи державного нагляду (контролю) за   дотриманням вимог природоохоронного законодавства у портах, Урядом сьогодні прийнято рішення про ліквідацію «морських» інспекцій.


Разом з тим, це не означає, що держава більше не буде здійснювати екологічний контроль у Чорному та Азовському морях. Контроль не просто залишиться, а стане насправді ефективним. Функції контролю буде передано до обласних інспекцій Донецької, Одеської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей. З цього часу, кожне затримання судна має бути санкціоновано очільником Держекоінспекції, а Мінекоенерго буде здійснювати моніторинг такої діяльності.


Джерело: телеграм-канал прем'єр-міністра України

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці