Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища з 14 по 20 лютого 2020 року

 З 14 по 20 лютого 2020 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 1126 перевірок на 498 об’єктах державного нагляду (контролю), складено 1022 протоколи про адміністративні правопорушення. 

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 233 тис. гривень. 

До Державного бюджету стягнуто 179 тис. гривень. 

Відкрито 3 кримінальних провадження.

За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 6 млн 608 тис. гривень.

Загальна сума пред’явлених претензій складає 2 млн 283 тис. гривень. Стягнуто претензій та позовів на суму 11 млн 932 тис. гривень.

З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище при здійсненні виробничої діяльності за позовною заявою Інспекції  у Миколаївській області рішенням суду обмежено (призупинено) діяльність одного суб’єкту господарювання.

Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання:

Вінницька область

Інспекцією у Вінницькій області проведено розрахунок збитків  на суму 1 млн 445 тис. 94 грн. за незаконну порубку дерев у кількості 126 шт. різних порід та діаметрів невідомими особами у полезахисних лісових смугах на територіях Жабелівської та Степанівської сільських рад Вінницького району. Матеріали направлено до Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області.


Київська область

Інспекцією Столичного округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію на суму 641 тис. 429 грн. КП «Комунальне унітарне підприємство Великоолександрівської сільської ради «Олександрівкажитлобудсервіс» за самовільне використання води із підземних джерел на виробничі потреби без дозволу на користування надрами.

Кіровоградська область

Інспекцією у Кіровоградській області проведено розрахунок збитків на суму 3 млн 21 тис. 430 грн. за незаконну порубку дерев невстановленими особами за межами с. Іванівка Світловодського району. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області.

Найбільш резонансні події за тиждень

Дніпропетровська область

 За інформацією Інспекції у Дніпропетровській області, у соціальній мережі Фейсбук з’явилось повідомлення про залповий викид в атмосферне повітря, який відбувся 19.02.2020 на ВП «Придніпровська ТЕС» АТ «ДТЕК Дніпроенерго». Інспекцією керівнику підприємства направлено припис, щодо надання письмових пояснень по факту аварійної ситуації (за її наявності) та інформації щодо вжитих заходів для недопущення перевищення встановлених нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та погіршення якості атмосферного повітря в санітарно-захисній зоні підприємства. Станом на 21.02.2020 року, будь-яка інформація  щодо вжитих заходів з вищезазначеного питання до Інспекції у Дніпропетровській області не надходила. 

Київська область

Виявлено та ліквідовано 28 пожеж трав’яного настилу на загальній площі 

51,275 га.

 Хмельницька область

  В ніч з 14 на 15 лютого 2020 року повідомлено про скид на Понінківській КПФ. 15 лютого здійснено виїзд на місце та відібрано проби поверхневих вод на р. Хомора. Рівень кисню на межі Хмельницької та Житомирської областей складає 1,4 мг/см3 (при нормі не менше 4 мг/см3).

Чернігівська область

 Триває карантин, оголошений 17.01.2020 у зв’язку з підтвердженням діагнозу африканської чуми свиней у дикого кабана, добутого в урочищі “Вербник” єгерського обходу №1 Чернігівського району в угіддях ТОВ “Лисяча нора” біля с. Сіножацьке. Встановлено зону захисту радіусом 5 км та зону нагляду – радіусом 10 км від епізоотичного вогнища, в яку входять 17 населених пунктів Чернігівського району та 8 – Козелецького.

Триває карантин оголошений 24.01.2020 у зв’язку з виявленням ДНК-вірусу африканської чуми свиней у дикого кабана, відстріл якого було здійснено в межах мисливського господарства ТОВ СМП "Рись" (Козелецький район, урочище "Мохи", квартал №312 ДП "Остерський військовий лісгосп"). Карантин запроваджено на території мисливських угідь ТОВ «Рись». Встановлено зону захисту – в радіусі 5 км та зону нагляду – в радіусі 10 км з 6 населеними пунктами Козелецького району.      


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці