Лісовому господарству нанесено збитків на понад 641 млн гривень: Голова Держекоінспекції Андій Мальований

Повені на Заході актуалізували питання незаконної вирубки лісу в Карпатах. В медіа обговорюють стільці для IKEA, виготовленні з карпатського бука. Зокрема, незаконні санітарні рубки державним підприємством «Великобичківське лісомисливське господарство»


Лісомисливське господарство смт Великий Бичків на Закарпатті двічі не допускало інспекторів Державної екологічної інспекції до проведення натуральної перевірки на лісосіках санітарних рубок, на яких проводилася лісозаготівля в період «сезону тиші» (у період розмноження унікальних лісових звірів і птахів за законом «Про тваринний світ» заборонено санітарні рубки в лісах). Керівництво підприємства відмовилося надати документацію, картографічні матеріали та забезпечити державну лісову охорону для проведення натуральної перевірки.


Зараз всі матеріали знаходяться в Управлінні Служби безпеки України в Закарпатській області в рамках проведення досудового розслідування в кримінальному правопорушенні.


Загалом Держекоінспекцією за 2018-2019 та за перший квартал 2020 року нараховано 641 млн. 352 тис. грн збитків, нанесених лісовому господарству, в тому числі невстановленими особами 168 млн. 560 тис. грн. Порушення виявлено у 73% лісомасивів України.


Державна лісова охорона працює неефективно. Така ситуація виникає через суміщення функцій регуляторного характеру та функцій державного нагляду. Зараз дуже важливо змінити функціональність роботи Державної лісової охорони саме з точки зору охорони лісових ресурсів, щоб захистити унікальні українські ліси.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці