Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища з 19 по 25 листопада 2021 року

З 19 по 25 листопада 2021 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 757 перевірок на 344 об’єктах державного нагляду (контролю), складено 928 протоколів про адміністративні правопорушення.

     Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 245 тис. гривень. До Державного бюджету стягнуто 285 тис. гривень.

     За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 34 млн 235 тис. гривень.

     Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 26 млн 397 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму
1 млн 774 тис. гривень.

       Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання:

Волинська область

        Інспекцією у Волинській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено  претензію Городищенській сільській раді на суму 4 млн 109 тис. 485 грн. за засмічення земельних ділянок твердими побутовими відходами на території Городищенської сільської ради.

Дніпропетровська область

        Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено  претензію ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» на суму 16 млн 547 тис. 265 грн. за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Матеріали направлено до Центральної окружної прокуратури м. Дніпра.

       Донецька область

       Інспекцією у Донецькій області  проведено розрахунок збитків ВП «Шахта 1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» на суму 2 млн 790 тис. 906 грн. за самовільне користування надрами (підземними водами) без спеціального дозволу на користування надрами. Матеріали направлено до Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області.  

        Полтавська область

Інспекцією  Центрального округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Кобеляцькому КП «Водоканал Плюс» на суму 662 тис. 386 грн. за розміщення твердих побутових відходів на відкритій земельній ділянці.

        Сумська область

        Інспекцією у Сумській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Білопільській міській раді на суму 2 млн 35 тис. 78 грн.  за незаконний видобуток корисних копалин, а саме піску та суглинку, на території м. Білопілля. Матеріали направлено до Сумської обласної прокуратури.

        Черкаська область

        Інспекцією Центрального округу проведено розрахунок збитків на суму 2 млн 953 тис. 283 грн. за незаконну порубку, невстановленими особами, дерев різних порід та діаметрів в кількості 315 шт. в адмінмежах с. Грушківка Камянської ОТГ. УСБУ в Черкаській області відкрито кримінальне провадження.

        Проведено розрахунок збитків на суму 1 млн 80 тис. 861 грн. за незаконну порубку, невстановленими особами, дерев різних порід та діаметрів в кількості 1650 шт. в адмінмежах с. Телепине Камянської ОТГ. УСБУ в Черкаській області відкрито кримінальне провадження.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці