Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища з 02 по 08 вересня 2022 року

З  02 по 08 вересня 2022 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 57 заходів контролю, складено 131 протокол про адміністративні правопорушення. Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 46 тис. гривень. До Державного бюджету стягнуто 43 тис. гривень.

За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 6 млн 138 тис. гривень.

Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 2 млн 926 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 781 тис. гривень.

Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання:

Вінницька область

Інспекцією у Вінницькій області пред’явлено претензію ДП «Жмеринське лісове господарство» на суму 910 тис. 102 грн. за незаконну порубку 109 дерев різних порід та діаметрів на території Вендичанського лісництва. Претензію сплачено в повному обсязі.

Житомирська область

Інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків на суму 1 млн 890 тис. 888 грн. за незаконну порубку 286 дерев різних порід та діаметрів на землях лісового фонду Дворищенської с/р за межами населеного пункту Дворище. Готуються матеріали для передачі до правоохоронних органів.

Кіровоградська область

Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію громадянам на суму 556 тис. 18 грн. за незаконну рубку дерев у лісовому насаджені лінійного типу вздовж автомобільного шляху в напрямку с. Дмитрівка на території Великоандрусівської громади Олександрійського району. Матеріали направлено до ВП № 1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

Проведено розрахунок збитків на суму 1 млн 951 тис. 800 грн. за незаконне вирубування 1275 дерев, невстановленими особами, у захисних лісових насадженнях, що не належать до державного лісового фонду, с. Глинськ Великоандрусівської ТГ Олександрійського району. Матеріали направлено до ВП № 1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці