4 жовтня відзначаємо Міжнародний день тварин!

Сьогодні прекрасна нагода нагадати людству, що охорона та збереження тваринного світу на землі для майбутніх поколінь є одним із пріоритетних завдань.

Згідно зі звітом WWF (Всесвітнього фонду природи) «Жива планета» 2020» середнє скорочення популяцій хребетних видів тварин у світі становить 68%, та за останні 50 років є катастрофічним та чітким доказом загрози, яке несе людство природному світу.  У висновках зазначено, якщо не відбудуться зміни, популяції продовжать зменшуватися до зникнення дикої природи, що загрожуватиме цілісності екосистем, від яких ми всі залежимо.

Особливо гостро постало питання для України з початком повномасштабного вторгнення росії. На територіях, де відбуваються воєнні дії, говорити про збереження дикої живої природи, не доводиться. Фахівці Держекоінспекції вже розрахували збитки, завдані біоресурсам на загальну суму понад 1,18 млрд гривень. Шкоду, завдану тваринному світу  пожежами у лісах, порахувати практично неможливо.

Проте, війна закінчиться, і після нашої перемоги маємо змінити своє ставлення до природних ресурсів та тваринного світу загалом, щоб відновити свої території та популяризації тварин в наших екосистемах.

Довідково: вперше свято відзначили у 1925 році в Берліні. Започаткував його німецький зоозахисник Генріх Ціммерманн. 4 жовтня, не випадкова дата — це день пам'яті Франциска Ассізького, покровителя тварин.

Бережімо життя! 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці