Держекоінспекція: заходи контролю, здійснені у 2015-2022 роках, стали вагомою доказовою базою у справі про вчинення екоциду

Заходи контролю, здійснені Держекоінспекцію у 2015-2022 роках, стали вагомою доказовою базою у справі про вчинення екоциду.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Починаючи з 2015 року,  фахівці ДЕІ неодноразово залучались правоохоронцями до проведення слідчих дій в межах селища Понінка Хмельницької області та колишнього Баранівського району Житомирської області. Зокрема, державні інспектори  надавали практичну та методичну допомогу, а також здійснювали відбори проб води для проведення експертизи.

Крім того, на початку 2020 року, на виконання рішення Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, територіальні та міжрегіональні територіальні органи ДЕІ спільно із представниками Житомирської та Хмельницької обласних державних адміністрацій, щомісячно проводили спостереження та контроль в басейні річок  Случ та Хомора на території Хмельницької та Житомирської областей.

У результаті протягом вказаного часу фахівцями Держекоінспекції було опрацьовано та зібрано матеріали, які стали вагомою доказовою базою під час  встановлення факту забруднення річок Случ та Хомора шкідливими речовинами, які використовуються у технологічному процесі одного із підприємств, що займається виготовленням картонно-паперової продукції. 

Наголошуємо, що внаслідок безвідповідального та злочинного ставлення до природних ресурсів посадових осіб підприємства, які здійснювали скид недостатньо неочищених вод у водойму,  відбулись незворотні негативні зміни екосистем зазначених річок. Флора і фауна цих водойм втрачена назавжди.

Наразі правоохоронці повідомили посадовим особам про підозру у вчиненні екоциду (ст. 441 КК України).

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці