Т.в.о Голови Державної екологічної інспекції України Ігор Зубович провів пресконференцію 24 лютого

Під час прес-конференції був представлений звіт про роботу Держекоінспекції за 2022 рік, в якому були висвітлені наступні основні тези:

Забезпечення реалізації державної політики зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. Було здійснено значну кількість перевірок підприємств та організацій, що займаються промисловою діяльністю, з метою виявлення порушень у сфері охорони довкілля та недотримання вимог законодавства.

Про це інформує пресслужба Державної екологічної інспекції України!

Державний ринковий нагляд. Упродовж січня-березня 2022 року проведено 132 заходи державного ринкового нагляду, за результатами яких прийнято 154 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та застосовано штрафних санкцій на загальну суму – 1 млн 547 тис. грн.

Здійснення радіологічного контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон у разі виявлення перевищення допустимого рівня іонізуючого випромінювання. Забезпечення контролю за дотриманням вимог міжнародних стандартів у сфері радіаційної безпеки.

Здійснення інструментально-лабораторного контролю. Проведення лабораторних досліджень з метою виявлення забруднень довкілля та оцінки ризику для здоров'я людини та навколишнього середовища.

Розрахунки збитків, заподіяних довкіллю, внаслідок збройної агресії Російської Федерації та бойових дій на території України у період з 24.02.2022 по 30.12.2022 року. За 10 місяців війни фахівцями Держекоінспекції та Оперативного штабу проведено розрахунки збитків, заподіяних довкіллю відповідно до затверджених Методик розрахунку збитків, завданих внаслідок збройної агресії російської федерації та бойових дій у період з 24.02.2022 по 30.12.2022 року. Загальна сума збитків складає 1 696 259 637, 293 грн.

Під час російської агресії в Україні Держекоінспекція відіграє важливу роль у забезпеченні дотримання екологічних норм та захисту природних ресурсів. Вона проводила регулярні моніторинги стану навколишнього середовища на тимчасово окупованих територіях та в зоні проведення бойових дій. Держекоінспекцією з метою удосконалення нормативно правової бази у сфері охорони навколишнього середовища, розроблено нормативно правові акти та за результатами спільної роботи з Міндовкілля, розроблено та затверджено відповідні методики розрахунку збитків, які набули чинності.

Працюємо на перемогу!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці