Держекоінспекція посилює контроль за хімічною безпекою: стартував тренінг для інспекторів

28 квітня 2025 року розпочався триденний тренінг для спеціалістів з питань оцінки дотримання суб’єктами господарювання вимог Технічного регламенту щодо класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції (ТР КМП). Навчання проходитиме у гібридному форматі з використанням платформи Zoom, що дозволяє інспекторам навчатися без відриву від виконання службових обов’язків.

Програма тренінгу охоплює ключові аспекти чинного законодавства у сфері поводження з хімічними речовинами, принципи класифікації небезпечності хімічної продукції, вимоги до її маркування та пакування згідно з ТР КМП, а також правила розроблення паспортів безпечності хімічної продукції. Слухачі отримають теоретичні знання, опрацюють навчально-методичну літературу та візьмуть участь у проблемних дискусіях.

Перший заступник Голови Держекоінспекції Дмитро Заруба у вітальному слові зазначив:

«Цей тренінг є надзвичайно важливим для підвищення ефективності роботи наших інспекторів у сфері контролю за хімічною безпекою. Отримані знання допоможуть їм якісніше проводити перевірки, виявляти порушення та запобігати потенційним загрозам для довкілля та здоров'я громадян.»

Захід відбувається за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні у рамках фінансованого Урядом Швеції проєкту з оцінки завданої війною шкоди довкіллю.

Керівник проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) з оцінки шкоди довкіллю, Андрій Наконечний, підкреслив важливість навчання інспекторів Технічному регламенту щодо небезпеки хімічної продукції:

«Знання про правила класифікації, маркування та пакування хімічних речовин дозволяють інспекторам ефективніше працювати, вчасно виявляти ризики чи потенційні небезпеки та уникати інцидентів. В умовах війни, що завдала безпрецедентної шкоди довкіллю, екоконтроль має стати не лише інструментом реагування, але й потужним механізмом запобігання екологічним загрозам. Програма розвитку ООН не лише підтримує навчання для співробітників Держекоінспекції, а й допомагає модернізувати технічну базу та допомагає у розробці політик, реформ та розбудові спроможностей.»

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці