Виготовлення, реклама отрути, збут отрут, капканів та інших браконьєрських засобів знищення тварин карається Законом

Сьогодні, на жаль, існує тенденція до знищення кротів на сільськогосподарських угіддях, присадибних ділянках, полях та ін. Люди, вважаючи цих тварин – шкідниками, використовують різні способи для винищення цих тварин. Проте, часто у пастки потрапляють не тільки кроти, а й інші тварини. Серед них зокрема й ті, що занесені до Червоної книги України, як от сліпак буковинський, сліпак піщаний, сліпак подільський, сліпак понтичний, сліпачок степовий, строкатка степова, ховрах європейський, ховрах крапчастий, ховрах одеський, хом'як звичайний, хом'ячок сірий, мишівка донська, полівка снігова та інші тварини.

Крім того, звертаємо увагу, відповідно до статті 52-1 Закону України «Про тваринний світ» для добування об'єктів тваринного світу забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), електрогону, петель, самоловів, самострілів, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених Законом.

Забороняються знаряддя добування об'єктів тваринного світу, що призводять до калічення диких тварин, їх страждань та масового безконтрольного знищення.

Відповідно до статті 85–1 Кодексу України  про адміністративні правопорушення, виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції - тягнуть за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

Реклама, а так само будь-яка інша діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб рекламодавця або розповсюджувача реклами – від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На жаль, сьогодні існує великий арсенал засобів для знищення цих тварин. Державна екологічна інспекція України та Київський еколого-культурний центр закликають громадян бути відповідальними та свідомими, й не використовувати заборонені отрути та приладдя.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці